Sevgililer gününde sevgilime değil sevdiklerime hediye!

Sevgililer gününün üzerinden yaklaşık 10 gün geçti ve nereden çıktı bu yazı şimdi? Her zamanki gibi gecikmiş yazılarımdan biri, ancak fırsat bulabildiğim ve daha fazla geciktirmek istemediğim. Yapılması gereken işler listem kabarıp duruyor ve ben sürekli parmaklarını birbirine değdirdiğinde zamanı durduran kızın gücüne sahip olmak istiyorum. Küçükken o diziye bayılırdım. Böyle fantastik bir hayalle yaşıyorum yıllardır.

Sevgililer gününde özel bir şeyler yapmıyoruz Alper’le. Geçmişte yapmışlığımız vardır ama artık diğer günlerden pek farkı yok. Aslında önemli olan her günü özel yaşamak, bu nedenle bir güne anlam yüklemeye gerek yok. Ancak tam da bu güne yüklenen anlama özel bir hediye yaratma tesadüfü doğdu benim için. Hediyelere bayılırım, özellikle de hediye vermeye. Mecburiyet olmadan, yaratıcılığımı kullanıp, benden bir şeyler katabildiğim zamanlarda hem kendimde hem de hediyeyi alan kişide kocaman bir gülümsemeye yol açan hediyelere imza atmışlığım vardır. Seviyorum uğraşmayı böyle şeylerle.

Banu ve Murat çok sevdiğimiz arkadaşlarımız. Geçen yaz muhteşem Datça tatilimizin baş kahramanlarıydılar. Alper zaten Murat’la kankaydı, ben ikisini de tatilde tanıyıp çok sevmiştim. Daha yeni tanıştığım insanlarla tatil nasıl olacak diye endişe etsem de gülen yüzlerini görür görmez tatilimizin güzel olacağını hissetmiştim. Eğlenceli, keşiflerle ve geleceğe dair hayallerle dolu, unutulmaz bir haftaydı. Ve o zamandan sonra, (Temmuz 2010’dan bahsediyorum) sürekli görüşelim, hadi buluşalım, bize gelin, size gelelim diye diye takvimler Şubat 2011’i gösterir oldu. Sözleştiğimiz tarih sevgililer gününden bir gün öncesiydi. Ben de onlara, tatilde çektiğim fotoğraflarını içeren güzel bir çerçeve hediye etmek istedim. İki tarafına da fotoğraf yerleştirilebilen bu çerçeveyi buldum. Bir bölümü ince uzun fotoğraf alabiliyor. Kolaj yapıp çok sayıda fotoğraf almasını da sağlayınca çok güzel oldu. Buluşma günümüz bir kez daha ani çıkan bir işim yüzünden ertelenince bu çerçeve bizim evin salonunu süsledi bir gün boyunca. Sonra gerçek sahiplerine ulaştı. Biraz daha dursa veremeyecektim :) Bakınca bana yazı hatırlatan, içimi ısıtan bir hediye oldu. Banu ve Murat da baktıkça güzel yaz günlerini hatırlasınlar.

3 thoughts on “Sevgililer gününde sevgilime değil sevdiklerime hediye!

  1. en guzel cumleleri bu yoruma yazmak istiyoruz. mesela; biz de sizi cok seviyoruz. mesela; datca’da birlikte yasayalim mi? mesela; bu yaz yine gidelim mi? mesela; ozan’a doyamadik. mesela; cay koyduk gelsenize:)))

    hediye secme konusunda, biz 2mizde seninle ayni kafadaniz. ozel olmali, ona onu dusundugumuzu hissettirmeli, baktikca kullandikca mutlu etmeli. ben yani Banu, kendi adima bu tip cok az hediye aldim. iste bu yuzden hediyen bizi hem cok mutlu etti, aldi bizi o yaza goturdu, her baktikca da goturuyor, hep gozumuzun onunde duruyor. dusunulmek, sevilmek cok guzel bir duygu. cok sansliyiz bu yuzden:)

    tekrar tesekkur ederiz. seni ve sizi seviyoruz:) bakan gozlerin, deklansore basan ellerin dert gormesin, guzellikler etrafindan eksik olmasin.

    Banu&Murat

    • Ne tatlısınız siz böyle yahu! ‘Mesela’ların hepsine bayıldım, hepsine evet, tamam, hadi… gibi cevapları sıralıyorum :) Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.

  2. Pingback: Sonbahar | Yazdıklarım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>